Novinky

Monitoring spotřeby energií a automatizace budov

NAVISYS umí víc… 20. října 2020

Systém pro automatizaci budov Navisys získal nové funkce, díky kterým nejen měří a eviduje spotřebu energií, ale může i řídit osvětlení, vytápění, klimatizaci, vzduchotechniku, stínící prvky a další systémy. Aktuálně také obdržel certifikaci pro IoT (MS Azure / Amazon AWS).

Zobrazení přehledu spotřeby

Připojit lze množství měřících přístrojů, jako jsou elektroměry, vodoměry, plynoměry, průtokoměry tlakového vzduchu, kalorimetry, čítače kusů atd. V systému lze navíc kombinovat až cca 150 typů externích modulů, které systému poskytují možnost připojení různých čidel (teplota, vlhkost, CO2), analogových i digitálních vstupů a výstupů (0-20 mA, tlačítka, PIR senzory, luxmetry), ovládání světel (DALI, 0-10 V, stmívače), relé (kontakt nebo SSR), čítače pulzů a podobně.

Zobrazení aktuálních hodnot a stavů.

Veškerý software je již součástí zakoupené techniky, takže se neplatí žádné licence a aktualizace. Hardware, software a data jsou v držení koncového uživatele. Systém zpracovává veškeré informace lokálně a nevyžaduje tak vzdálené připojení k datovému serveru výrobce. Tím je velmi vhodný i pro instalaci v zabezpečených firemních sítích.

Zobrazení porovnání dvou období

Uživatelé mají k dispozici grafické prostředí, které obsahuje množství světových jazyků a je lokalizováno i do českého a slovenského jazyka.

Prohlédněte si naše demo Navisys: www.mereni-spotreby.cz/o-navisys/demo/