Otázky a odpovědi

často diskutovaná témata

?

Otázka: Máme v objektu speciální měřič, který má výstup se signálem 0-20 mA. Bylo by možné tento signál připojit na centrálu monitoringu, tak aby se průběžně zaznamenávala vlhkost vzduchu?

Odpověď:

Ano, je to možné. K centrále VMUC je možné přikoupit modul měření pomocných veličin VMUP, který se k centrále VMUC připojí jednoduše z pravého boku nacvaknutím na konektor sběrnice. Na tento modul je možné připojit až dvě čidla Pt100 nebo Pt1000 pro měření teplot, jeden frekvenční signál pro měření rychlosti otáčení a jeden analogový signál 0-20 mA.
Pro víc analogových signálů lze připojit i víc modulů VMUP, nebo použít sestavu Poseidon pro bezdrátové měření veličin. Zde lze připojit IP bránu P8TRIP a k ní nastavit bezdrátový přenos z až 40ks čidel teploty, vlhkosti a CO2, nebo z modulů obsahující vstupy 0-20 mA, 0-10 V, Pt100/Pt1000.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď
?

Otázka: Kolik teplot může centrála VMUC zaznamenávat?

Odpověď:

Odpověď musíme rozdělit do dvou řešení:

  1. Přímo k centrále VMUC je možné přikoupit jeden modul měření pomocných veličin VMUP, který se k centrále připojí jednoduše z pravého boku nacvaknutím na konektor. Na tento modul je pak možné připojit až dvě samostatná čidla Pt100 nebo Pt1000 pro přesné měření teplot. Obě čidla musí být stejného typu (nelze kombinovat jedno čidlo Pt100 a jedno Pt1000). Čidla lze připojit dvouvodičově (vhodné pro malé vzdálenosti), nebo třívodičově, kde měřící vstup modulu kompenzuje odpor přívodního kabelu mezi modulem a čidlem. V případě, že je potřeba tímto způsobem sledovat víc teplot, je možné k centrále připojit pomocí sběrnice RS485 (port COM1) až 10 přídavných modulů VMUM (master modul) a na každý tento modul se dá přímo nacvaknout další měřící modul VMUP. Každý modul VMUM a VMUP má dva Pt vstupy, takže maximální počet teplot měřených pomocí Pt čidel je 42.
  2. Kromě toho lze použít bezdrátové prvky systému Poseidon, kde je možné použít IP bránu P8TRIP a přes ní jde připojit až 40ks bezdrátových senzorů. Samozřejmě, že IP bran je možné použít víc až do zaplnění kapacity centrály VMUC, což bylo popsáno už v jiném příspěvku. Výhodou tohoto řešení je že nemusíme ke každému čidlu táhnout vodiče. Drobnou nevýhodou je občasná výměna baterií v čidlech a mírně snížená přesnost měření oproti drátovým Pt čidlům.
Zobrazit odpověď Skrýt odpověď