Otázky a odpovědi

často diskutovaná témata

?

Otázka: Jak mohu nastavit přístup k centrále VMUC, tak aby se ostatní uživatelé nedostali do části s nastavením parametrů?

Odpověď:

Centrála má z výroby nastaven jeden přístupový účet správce pod jménem a heslem: admin / admin, který Vás ale pouze pustí do zadání bezpečného hesla (podmínky: 8 znaků, číslo, speciální znak, velké a malé písmeno). Tak máte hned po zprovoznění nastaven Váš účet s oprávněním správce. V menu Uživatelé můžete zakládat další účty, a to jak s právy správce, tak jako běžné uživatele. Správce má přístup navíc k nastavení parametrů systému, správě uživatelských účtů a přidělení práv a k vytváření uživatelských grafů. Pro jednotlivé osoby doporučujeme založit každému individuální účet, protože pak snadno dohledáte ve výpisu přihlášení, kdo a kdy s centrálou pracoval.
POZOR: Pokud ztratíte přístupové heslo ke všem účtům s oprávněním správce, nebudete mít možnost měnit nastavení centrály. Přístup je pak možné obnovit pouze servisním zásahem výrobce přes internet.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď
?

Otázka: Potřebuji dočasně zastavit záznam dat do databáze VMUC, protože budu předělávat kabeláž celé datové sběrnice RS485. Jak mám provoz monitoringu dočasně přerušit?

Odpověď:

Centrála VMUC komunikuje s elektroměry, pokud jsou splněny dvě podmínky. Musí být označené políčko v nastavení parametrů jednotlivého elektroměru a hromadné povolení komunikace na lince RS485 pro všechny elektroměry společně. Obě najdete v průvodci nastavením takto:
Po přihlášení k centrále s právy správce klikněte na horní liště na ikonu ozubeného kola „Nastavení“, poté na pomocném menu o řádek níž, na prostřední volbu „Instalace“. Z nabídky v menu vyberte volbu „Nastavení – Průvodce“. Klikněte na tlačítko „Konfigurace VMU-C“. Pod nadpisem „Konfigurace VMU-C“ se objeví lišta začínající „START“ a končící „END“, pod kterou jsou modrá tlačítka „Zpět“ a „Další“. Klikejte na tlačítko „Další“, dokud se lišta obarví tmavě až na kartu EM (seznam elektroměrů). Jednotlivým elektroměrům zde můžete zakázat nebo povolit komunikaci po rozkliknutí na tlačítko s klíčem na řádcích jednotlivých elektroměrů. Tím se vám otevře tabulka s parametry daného elektroměru, kde najdete položku „Aktivovat komunikaci“. Pokud je zaškrtnutá, má elektroměr povoleno komunikovat s centrálou. Jestliže provedete nějakou změnu parametrů, klikněte dole na postupně na tlačítko „Uložit“ a „Zpět“.
Pokud dojdete tlačítkem „Další“ až k předposlední položce „VMU-C“, otevřete zde kartu „Záznam dat“, kde uvidíte nastavení „Aktivace celkového záznamu dat“. Změnou na „NE“ můžete zastavit komunikaci se všemi přístroji. Z výroby je tato položka nastavena na „ANO“.
Po provedení změn nastavené dojděte na poslední položku „END“ a potvrďte zadané změny tlačítkem „Uložení nastavení“. Centrála provede zápis konfigurace a restart se všemi provedenými změnami.

Pro Váš účel dočasného odstavení komunikace a jejího opětovného spuštění vám tedy stačí jen použít funkci aktivace (deaktivaci) celkového záznamu dat.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď
?

Otázka: Naše centrála VMUC má trochu jinou grafiku a menu, než má Vaše demo instalace. Čím je to způsobeno?

Odpověď:

Je možné, že v době od okamžiku, kdy byla Vaše centrála vyrobena a okamžikem zprovozněním u Vás již byla vydána nová verze firmware. Naše demo instalace bývá vždy aktualizována na nejnovější verzi. Aktualizaci provedete sami přímo v menu nastavení centrály, a to buď přímo přes Internet, z webu výrobce nebo offline pomocí staženého souboru, který získáte od nás. K dispozici je v sekci Podpora, nebo si jej vyžádejte u pracovníků technické podpory. Aktualizace firmware je velice snadná a je popsána v návodu k použití.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď
?

Otázka: Po spuštění nové centrály VMUC mám veškeré nápisy a menu v angličtině. Je možné přepnout jazyk na češtinu?

Odpověď:

Ano, je to možné. Centrála VMUC obsahuje vícejazyčné prostředí, včetně češtiny a slovenštiny.

Proveďte tedy ve výchozí angličtině toto nastavení: Po přihlášení k centrále s právy správce klikněte na horní liště na ikonu klíče a šroubováku „Setting“, poté na menu o řádek níž, na levou volbu „System“ a v rozbalovacím menu zvolte položku „Language“. V horní části je rozbalovací menu „Language Selection“, kde si zvolte položku „Czech“ a dole potvrďte tlačítkem „Apply“. Centrála provede příslušné změny a jazyk se změní dle nastavení.

Zobrazit odpověď Skrýt odpověď